Askeri kıyafet ihracatının en çok yapıldığı ülkeler

Tekstil sektöründe önemli bir yer tutan asker kıyafetlerinin yurt dışında büyük bir oranda talebi bulunmaktadır. Bu nedenle çoğu tekstil şirketi tamamen askeri ürün pazarına ağırlık vermektedir. Bu pazarda ise bazı ülkeler vardır ki en çok bu ülkeler alımlarıyla ön plana çıkmaktadır.

Bölge olarak örnek vermek gerekirse Afrika ve Orta doğu pazarları askeri tekstil ihracatçıları için en büyük pazarı oluşturmaktadır. Bunun nedeni olarak ise bu ülkelerin ordu faaliyetlerine çok fazla ağırlık verdiğini söyleyebiliriz. Afrika ülkeleri arasında çok fazla ihracat yapılan ülkeler başlıca; Benin, Cezayir, Çad , Kongo ve Burkina Faso olmaktadır. Askeri kıyafet ihracatının çok fazla gerçekleştiği diğer bir bölge olan Orta Doğu ‘ da ise Katar, Umman, İsrail, Ürdün ve Suriye ön plana çıkmaktadır.

Elbette askeri kıyafet ihracatı dünya üzerine çok fazla yaygındır, bu nedenle saydığımız bu ülkelerin dışında daha birçok bölge ve ülkede askeri kıyafet veya ürün ihracatı gerçekleşmektedir. Araştırıldığı takdirde en çok ön plana çıkan ülkeler olarak ise bunları görmekteyiz. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgiye ulaşmak için
https://www.askeriuniforma.com/ adresine tıklayabilirsiniz.